суботу, 29 січня 2022 р.

27.01. Заняття "Зимуючі птахи нашого краю"

Шишкар
 Птах розміром з горобця. Самці і самки дуже відрізняються за забарвленням. Дорослий самець майже повністю яскраво-червоний. З віком забарвлення самця стає насиченішим. Задня частина черева і підхвістя сірі. На бурих покривних перах крил червоний відтінок. Махові і стернові пера бурі. Ноги темно-бурі. Самка сірувато-зелена, на спині помірна темна строкатість, поперек і надхвістя жовтувато-зелені. Молодий птах сірувато-білий, з густою темною строкатістю. Шишкар має велику голову, чіпкі лапи, що дозволяють йому підвішуватись на шишках вниз головою, і глибоко вирізаний хвіст. Птах легко визначається за незвичним дзьобом (як у соснового шишкаря, але не таким товстим і менш загнутим) – він хрестоподібний, верхня щелепа перехрещується з нижньою. Цікаво, що пташенята з`являються на світ з нормальним дзьобом, як у більшості птахів. 
шишкар
  Омелюх Омелюх в народі вважається «красою-птицею», яка співати не вміє, а лише скрекоче і посвистує, видаючи характерні трелі - «свірірірі ...». Зграї омелюхи, ошатних чубатих птахів, завжди привертають увагу людей в містах і в сільській місцевості. Ці птахи з короткими ногами розміром трохи менше шпака. Їх верхівки прикрашають великі рожеві чубчики. Тельці (довжиною близько 15 - 18 см) вкрите рожево-сірим оперенням. Воно буро-сіре з червоним оперення, видали виглядає рожево-сірим. На чорних крилах добре видно смужки жовтої і білої забарвлення. Хвіст, горло і смужка біля очей чорні. Хвіст окантовує жовта смуга, крила прикрашає вузька біла смужка. Поблизу можна розглянути червоні кінчики махових пір'їн. 

Синиця звичайна

Шишкар

Снігур

вівторок, 25 січня 2022 р.

Акція "годівничка"

29.01. Акція "Годівничка"

Декілька порад:

Не робіть великі та високі будиночки, якщо не хочете, аби вашу годівничку окупували виключно голуби. У них і так багато можливостей знайти собі поживу у місті. Краще потурбуватися про малих комахоїдних птахів, яким з настанням морозів та ожеледі на гілках дуже важко здобувати комашок з-під кори дерев та гілок. Це перш за все синиці та дятли. Для таких птахів кращі рухливі конструкції, що розгойдуються, у тому числі зроблені з трьох- чи п’ятилітрових пластикових пляшок або великих металевих банок з-під кави. Тільки потурбуйтесь про те, аби птах не поранив лапки о гострий пластиковий чи металевий краєчек, наприклад, захистіть за допомогою скотчу.

Для трохи більших омелюхів, дроздів та сойок краще робити годівничку розміром 30 на 40 см. Обов’язково подбайте про захисний дах. Годівничка має витримувати вітер, мокрий сніг та морози. Їжа не повинна мокнути та примерзати. Найкращі — невеличкі пластикові та необроблені дерев’яні конструкції, які легко почистити та позбавити старих залишків корму.

Годівничку можна повісити як на бокових гілках дерев, так і міцно прикрутити до стовбура (якщо поруч нема котів), велику годівничку — вкопати на стовбі у землю. У цьому випадку стовб має бути гладенький (від котів), а за потребою містити захисну металеву муфту як захист від білок. Не розміщуйте будиночок на стовбі посередині великої галявини, бо на пташок може почати полювати малий яструб. Загалом потурбуйтесь, аби годівничка була недоступною для хижаків (котів та куниць), наприклад, не висіла поруч із огорожею, над низькими товстими гілками, серед низьких кущів. Найоптимальніша висота для годівнички — 1,5 метрів.

Важливо, щоб до годівниці у птахів був вільний підліт. Не вішайте годівнички поруч з місцями, де весь час ходить багато людей або машин. Хоч міські птахи значно менше бояться людей, але до вашої годівниці можуть завітати також і цікаві види, що кочують, зупиняються у місті тільки підгодуватися і уникають людей. Найкраще місце — десь на узліссі або на краю галявини великого парку або лісопарку, подалі від пешохідних доріжок та автотрас. Добре, якщо поруч буде якась зручна рослинність, за якою можна сховатися та без перешкод спостерігати за птахами. 


Найголовніша умова розміщення годівнички — вам має бути зручно навідуватись до неї кожного дня або у крайньому випадку через день: підсипати свіжих кормів, чистити від бруду та недоїдків. Так, відповідальне ставлення до годівнички — критично важливе. Пташки дуже добре запам’ятовують місця концентрації кормів. Вивчивши таке місце, вони будуть перевіряти його щодня. У люті морози головна умова виживання птахів — наявність енергії та тепла, яку забезпечує виключно їжа. Кожен рух на морозі змушує птаха витрачати енергію. Якщо ви привчите птахів навідуватись до годівнички, а потім вона у якийсь момент виявиться порожньою, енергію буде витрачено марно, і птаха може загинути. Тому якщо не впевнені, що зможете постійно підгодовувати птахів до відлиги, то краще і не починати.

Досипати корми у годівничку краще зранку. Загнилі та зволожені корми треба обов’язково викидати. Пліснява вкрай небезпечна для птахів. Деякі керівництва радять дезинфікувати годівничку раз у 4-5 тижнів.

понеділок, 24 січня 2022 р.

зоологічна галерея

Підготовка до конкурсу "Зоологічна галерея" 2022р.

Малюємо природу. Осінь

Вишиває осінь на канві зеленій Золоті квітки. Квіти оживають, і з дерев спадають Жовті нагідки. Яблука і груші падають на землю,...